REKLAMA

Aktualności samorządowe

z serwisu Infosamorzad.pl
610Podział JST na okręgi wyborcze i obwody głosowania
wczoraj, godz. 08:24
Do końca kwietnia wójtowie i burmistrzowie będą mieli czas na przekazanie komisarzowi wyborczemu informacji o każdej miejscowości w ich gminie, gdzie zamieszkuje co najmniej 200 mieszkańców, a nie było tam dotąd obwodowej komisji wyborczej
390Przygotowanie przez samorządy danych do podziału kraju na obwody największym wyzwaniem przy tworzeniu CRW
przedwczoraj, godz. 09:19
Przygotowanie przez samorządy zestawu danych niezbędnych do stworzenia tzw. geografii wyborczej - to w ocenie pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusza Cieszyńskiego największe wyzwanie przy tworzeniu Centralnego Rejestru Wyborców.
1490Będą wyższe diety dla członków komisji wyborczych
25 marca, godz. 20:28
Będą wyższe diety dla członków obwodowych komisji wyborczych - zapowiedziała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.
141Rząd proponuje wyższe kwoty dotacji na podręczniki dla uczniów
25 marca, godz. 20:23
Podwyższenie o 10 proc. maksymalnych kwot dotacji na wyposażenie szkół w podręczniki i materiały edukacyjne – przewiduje projekt rozporządzenia, którego założenia opublikowano w wykazie prac legislacyjnych rządu.
1129O diecie dla sołtysa, który jest radnym, powinna zdecydować rada gminy
22 marca, godz. 10:36
Regionalna Izba Obrachunkowa w Olsztynie wyjaśniła, że decyzja w kwestii wypłaty diety sołtysowi, który jest radnym, leży w kompetencjach rady gminy.
257Podatek od nieruchomości – co i jak można zmienić
22 marca, godz. 10:33
Podatek od nieruchomości stanowi najbardziej przewidywalne źródło dochodów gmin, ale wiele w nim archaizmów i mankamentów. Jak można zmienić polski system, by stanowił bardziej wydajne źródło dochodów jednostek samorządu terytorialnego?
990Sołtysi dostaną 300 zł świadczenia
19 marca, godz. 21:35
Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym. Nowe przepisy przewidują dodatek do emerytury w wysokości 300 zł miesięcznie dla osób, które pełniły funkcję sołtysa przez co najmniej dwie kadencje.
301Trzeba nowej ustawy o dochodach JST
19 marca, godz. 21:32
Trzeba nowej ustawy o dochodach JST. Nie można samorządów zostawić samych sobie z problemem spadających dochodów, bo nie będą mogły zapewnić wkładu własnego do dofinansowanych z UE inwestycji
472Ostatni odjazd
15 marca, godz. 12:28
Wraz z końcem 2022 roku kilka miast zrezygnowało z miejskich rowerów. Tak stało się w Poznaniu, Kaliszu i Bielsku-Białej.
503Prezydent podpisał nowelę Kodeksu wyborczego
15 marca, godz. 12:15
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego. Nowela ma, w intencji jej autorów, posłów PiS, zwiększyć dostęp do lokali wyborczych dla mieszkańców małych miejscowości i wpłynąć na zwiększenie frekwencji wyborczej.
431"Poznaj Polskę" - ruszył nowy nabór wniosków dla szkół
12 marca, godz. 18:54
Ruszył nabór wniosków w nowej edycji programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę". Do wzięcia jest łącznie 50 mln zł na wycieczki szkolne.
572Przyznawanie przez gminy dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
12 marca, godz. 18:52
Czy radni mogą zdecydować o przyznaniu dotacji pozyskanej z Rządowego Program Odbudowy Zabytków na prace konserwatorskie, które ruszą dopiero w 2024 r.?
425W Zgierzu rusza program „Mieszkanie za remont”
8 marca, godz. 10:30
Projekt uchwały zwiększa szanse osób, które znajdują się na liście oczekujących na najem mieszkania komunalnego.
817Czy z funduszu sołeckiego można sfinansować imprezę integracyjną?
8 marca, godz. 10:27
Według Regionalnej Izby Obrachunkowej finansowanie imprez integracyjnych lub dożynek z funduszu sołeckiego jest dopuszczalne pod pewnymi warunkami.
356Oszustwo na BLIK-a
3 marca, godz. 13:26
Przestrzegamy, aby nie podawać wygenerowanego kodu Blik bez potwierdzenia np. telefonicznego, czy to faktycznie nasz znajomy prosi o pożyczkę.
440Będą działania osłonowe dla zwalnianych nauczycieli
3 marca, godz. 13:17
Przewidując zmniejszenie zapotrzebowania na nauczycieli, minister podejmuje działania na rzecz rozwiązań osłonowych dla nauczycieli, którzy w przyszłości mogą nie znaleźć zatrudnienia
464Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o mObywatelu
1 marca, godz. 10:13
Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o mObywatelu, którego celem jest zrównanie dokumentów cyfrowych w tej aplikacji z dokumentami tradycyjnymi. Projekt przewiduje m.in. możliwość udostępniania dokumentów elektronicznych przez samorządy.
377Wyniki konkursu Serwisu Samorządowego PAP „Inwestycja z perspektywą”
28 lutego, godz. 10:01
Rewitalizacja terenu wokół kamieniołomu w gminie Górno, odnawialne źródła energii w gminie Lubowidz oraz Pływalnia Miejska Aquasfera w Lubaczowie to zwycięzcy konkursu Serwisu Samorządowego PAP „Inwestycja z perspektywą”.
405Forma płatności za usługi gminy
27 lutego, godz. 09:30
Rada gminy może określić rodzaje dodatkowych usług świadczonych przez gminę. Nie ma jednak upoważnienia do określenia formy płatności za nie.
251NIK o samorządowych inwestycjach drogowych
27 lutego, godz. 09:27
Z ustaleń kontroli wynika, że choć samorządy dobrze prowadziły modernizacje lokalnej infrastruktury drogowej, to po ich zakończeniu w wielu przypadkach nie przeprowadzały okresowych kontroli stanu technicznego dróg.
Więcej aktualności samorządowych

Najnowsze transmisje z Sesji Rady