REKLAMA

Aktualności samorządowe

z serwisu Infosamorzad.pl
60Ministerstwo zachęca do remontów
dzisiaj, godz. 10:42
Narzędziem, które wspiera samorządy lokalne w przywracaniu pustostanów mieszkaniowych do użytkowania jest rządowy program budownictwa socjalnego i komunalnego (BSK). Dofinansowanie na remont istniejącego, ale niezamieszkanego lokalu może wynieść nawet 80 proc. kosztów.
236W której gminie najlepiej się mieszka?
przedwczoraj, godz. 17:22
Warszawa, Podkowa Leśna, Kędzierzyn Koźle, Gogolin oraz Kleszczów to zwycięzcy rankingu „Gmina Dobra do Życia” w poszczególnych kategoriach.
194Jest pierwsza w Polsce strefa czystego transportu
1 grudnia, godz. 10:48
Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę o utworzeniu strefy czystego transportu na terenie całego miasta. Pierwsze zmiany wejdą w życie w lipcu 2024 r., a całościowe – dwa lata później.
345Od dzisiaj - obowiązek oszczędzania prądu w JST
1 grudnia, godz. 10:43
Od czwartku, 1 grudnia wchodzą w życie przepisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej dotyczące obowiązku zmniejszenia całkowitego zużycia prądu o 10 proc. przez jednostki sektora publicznego.
508Ostatni odjazd
28 listopada, godz. 09:10
30 listopada zakończy się ostatni sezon działania Poznańskiego Roweru Miejskiego. Po blisko 11 latach system zostanie zlikwidowany. Pieniądze, które miasto przeznaczało na jego utrzymanie, mają wspomóc rozwój infrastruktury rowerowej.
190Pociągi zakupione ze środków unijnych wyjadą na trasy w województwie kujawsko-pomorskim
28 listopada, godz. 09:06
Nowe pociągi zakupione przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wyruszą na trasy w całym regionie. Pięć nowoczesnych zespołów trakcyjnych kosztowało ......
89430 mln zł dla gminnych, uczniowskich i ludowych klubów sportowych
24 listopada, godz. 09:36
Do 7 grudnia br. potrwa nabór wniosków o dofinansowanie na realizację w 2023 roku programu ministerstwa sportu „Sport dla Wszystkich”. Do rozdysponowania jest 30 mln zł.
1043Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów
23 listopada, godz. 12:20
Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę, która wydłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych.
536Rusza nabór wniosków na zajęcia sportowe dla uczniów; w puli 25 mln zł
22 listopada, godz. 10:07
Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie nauki pływania oraz zajęć z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych. Do rozdysponowania jest 25 mln zł.
451Projekt budowy Centralnego Rejestru Wyborców trafił do Sejmu
21 listopada, godz. 15:42
Do Sejmu trafił rządowy projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego, który zakłada stworzenie Centralnego Rejestru Wyborców.
784Ostatnie dni by zadbać o tańszą energię dla gminy
18 listopada, godz. 09:37
Aby korzystać z energii elektrycznej w cenie 785 zł/MWh, jednostki samorządu terytorialnego, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej, w nieprzekraczalnym terminie do
588Rady seniorów także w powiatach i województwach
16 listopada, godz. 12:27
Umożliwienie tworzenia rad seniorów także na poziomie samorządu powiatowego i województwa oraz wprowadzenie obowiązku powołania rady po spełnieniu określonych wymogów formalnych – przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS
385Deklaracja współpracy miast Polski i Ukrainy
13 listopada, godz. 20:56
W Kijowie dokument podpisali: w imieniu Unii Metropolii Polskich Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska, a w imieniu Związku Miast Ukraińskich – Witalij Kliczko, mer Kijowa.
371Głogów kupuje elektryczne autobusy - prezydent podpisał umowę
10 listopada, godz. 10:16
Głogów otrzymał środki na zakup 5 sztuk autobusów elektrycznych oraz na przygotowanie infrastruktury energetycznej i trafostacji przy zajezdni oraz na budowę stacjonarnej, jednostanowiskowej stacji szybkiego ładowania autobusów pantografowej odwróconej.
284W noweli Prawa oświatowego nie ma tych uprawnień kuratorów, które budziły największe wątpliwości
10 listopada, godz. 10:06
W uchwalonej w ubiegłym tygodniu przez Sejm nowelizacji Prawa oświatowego, nie ma części uprawnień kuratorów, które budziły największe wątpliwości, na przykład wpływania na powoływanie dyrektorów
854Do 8 listopada, do północy gminy mają czas na publikację w BIP informacji o sprzedaży węgla
7 listopada, godz. 09:24
Do 8 listopada, do północy, gmina zamieszcza w swoim BIP informację, że zamierza kupić węgiel dla gospodarstw domowych – informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.
1519Czy radni powinni odpowiadać za niewykonywanie obowiązków?
3 listopada, godz. 09:11
Ustawy samorządowe powinny zostać uzupełnione o możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności radnych, którzy nie wywiązują się z obowiązku utrzymywania więzi z mieszkańcami - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich.
435MEiN planuje podział subwencji oświatowej na 2023 r.
3 listopada, godz. 09:07
6947 zł – tyle ma wynieść w przyszłym roku tzw. finansowy standard A subwencji oświatowej. Przy podziale mniej zamożne samorządy prowadzące małe szkoły będą mogły liczyć na większe wsparcie.
749Na pomoc
27 października, godz. 08:45
Opaska bezpieczeństwa to sprawdzona propozycja dla seniora. W sytuacji kryzysowej jej posiadacz może wysłać prośbę o pomoc do służb ratowniczych. Urządzenie przypomni o porze wzięcia leków.
1354W Senacie o ustawie węglowej, m.in. o roli radnych
24 października, godz. 22:50
Zwolnienie wójtów z odpowiedzialności karnej za działania związane ze sprzedażą węgla czy skreślenie przepisu o roli rad gmin – m.in. takie propozycje poprawek do ustawy węglowej zgłosili w Senacie przedstawiciele strony samorządowej.
Więcej aktualności samorządowych

Najnowsze transmisje z Sesji Rady