LXXVI Sesja Rady Gminy Sławno - 14.02.2024 r.
Podsumowanie przebiegu posiedzenia / wygenerowane przez sztuczną inteligencję
LXXVI Sesja Rady Gminy Sławno - 14.02.2024 r.
1. Otwarcie sesji
Sesję otworzył Przewodniczący Rady, stwierdzając obecność 13 radnych, co stanowi kworum do podejmowania decyzji. Powitał również Wójta, Zastępcę Wójta, Skarbnika, Sekretarza oraz kierowników referatów i jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy.
2. Przedstawienie porządku obrad
Porządek obrad został przedstawiony i nie zgłoszono do niego uwag. Sesja została zwołana prawidłowo, a jej przebieg był transmitowany online.
3. Zgłaszanie uwag do protokołu z poprzedniej sesji
Protokół z poprzedniej sesji był wyłożony do wglądu. Nie zgłoszono żadnych uwag.
4. Informacja Wójta z realizacji zadań gospodarczych
Pana Wójta Tadeusza Wojciechowskiego poproszono o przedstawienie informacji. Wójt omówił m.in. zakończenie usuwania wyrobów zawierających azbest, które odbyło się przy wsparciu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Zebrano 339,9 ton materiałów szkodliwych z 105 posesji.
Wójt wspomniał również o renowacji zbiornika wodnego w Zachorzowie oraz o możliwości składania wniosków o dodatek osłonowy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Podano również informacje o wydarzeniach sportowych, w których Gmina Sławno osiągnęła sukcesy.
5. Sprawozdanie z pracy komisji stałych Rady Gminy za 2023 rok
Przewodniczący komisji przedstawili sprawozdania z działalności swoich komisji, które obejmowały m.in. kontrolę wydatków, opiniowanie projektów uchwał oraz realizację zadań gminnych. Wszystkie komisje zrealizowały swoje plany pracy.
6. Podjęcie uchwał
Podpunkt a) Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Sławno na lata 2024-2034
Pani Skarbnik omówiła zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej, które obejmowały m.in. wprowadzenie nowych zadań inwestycyjnych oraz aktualizację deficytu budżetowego. Uchwała została podjęta jednogłośnie.
Podpunkt b) Zmiany w budżecie gminy na 2024 rok
Pani Skarbnik przedstawiła projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie gminy, który został również jednogłośnie przyjęty.
Podpunkt c) Zasady finansowania zadań z zakresu usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest
Wójt przedstawił zasady finansowania zadań związanych z usuwaniem azbestu. Uchwała została podjęta jednogłośnie.
7. Sprawy różne
Wójt poinformował o włączeniu wszystkich punktów świetlnych w gminie oraz o naborze wniosków dotyczących usuwania eternitu. Podkreślił, że proces składania wniosków jest ciągły i mieszkańcy mogą już składać wnioski na usunięcie azbestu.
8. Zakończenie obrad
Przewodniczący Rady zamknął obrady sesji, dziękując wszystkim za przybycie i życząc miłego dnia.