XIII Sesja Rady Miejskiej w Piasecznie w dniu 4 grudnia 2024 r.

Rada Miejska w Piasecznie
Czas publikacji: 4 grudnia 2024
Długość nagrania: 00:04:47
Liczba odtworzeń: 326
Jakość nagrania: SD | HD
Wielkość napisów: Aa Aa Aa

Podsumowanie przebiegu posiedzenia / wygenerowane przez sztuczną inteligencję

XIII Sesja Rady Miejskiej w Piasecznie - 4 grudnia 2024 r.

W dniu 4 grudnia 2024 roku odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej w Piasecznie. Sesję otworzył przewodniczący, witając wszystkich obecnych oraz stwierdzając obecność 17 radnych, co zapewniło kworum do podejmowania decyzji.

Porządek obrad

Przewodniczący zapytał o ewentualne uwagi do porządku obrad, jednak nie zgłoszono żadnych zastrzeżeń, co pozwoliło na przejście do pierwszego punktu dotyczącego uchwały nr 1.

Uchwała nr 1 - Zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej

Pani skarbnik przedstawiła projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piaseczno na lata 2024-2037. Zaznaczyła, że w projekcie znajduje się drobna autopoprawka, wynikająca z zarządzeń burmistrza, które miały miejsce od momentu złożenia projektu do dnia sesji. Kluczowym punktem tej uchwały było zdjęcie planu wydatków dotyczących dzikich zwierząt.

Radny Artur Maicki, przewodniczący Komisji Finansów i Inwestycji, potwierdził pozytywną opinię komisji na temat projektu uchwały oraz zachęcił do zapoznania się z uzasadnieniem, które było jasne i treściwe.

Po zakończeniu dyskusji przystąpiono do głosowania. Uchwała została przyjęta jednogłośnie, uzyskując 18 głosów za, bez głosów przeciwnych i wstrzymujących się.

Uchwała nr 2 - Zmiana uchwały nr 1464

Następnie Pani skarbnik przedstawiła drugą uchwałę, dotyczącą zmiany uchwały nr 1464 z dnia 15 grudnia 2023 roku, która również dotyczyła kwestii wydatków na dzikie zwierzęta. Podobnie jak w przypadku pierwszej uchwały, komisja finansów wydała pozytywną opinię.

Po braku głosów w dyskusji, przystąpiono do głosowania. Uchwała została przyjęta jednogłośnie, uzyskując 18 głosów za, bez głosów przeciwnych i wstrzymujących się.

Podsumowanie sesji

Na zakończenie sesji, przewodniczący oraz burmistrz podziękowali wszystkim obecnym za przybycie. Burmistrz wyraził nadzieję na kolejne spotkanie 18 grudnia, a także na zakończenie spraw związanych z odwołaniami dzikich zwierząt na ten rok. Ostatnie słowa przewodniczącego zamknęły sesję, życząc wszystkim miłego dnia.

pokaż całe podsumowanie

Porządek obrad posiedzenia

1.Otwarcie sesji
2.W sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piaseczno na lata 2024-2037
3. W sprawie zmiany uchwały nr 1464/LXXVIII/2023 Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 15 grudnia 2023 r.
4.Zamknięcie obrad
pokaż cały porządek obrad