XLIV Sesja Rady Miasta Zgierza VIII kadencji

Rada Miasta Zgierza
Czas publikacji: 10 lutego 2022
Długość nagrania: 12:34:50
Liczba odtworzeń: 1137
Jakość nagrania: SD | HD
Wielkość napisów: Aa Aa Aa

Porządek obrad posiedzenia

09:331.Otwarcie sesji.
09:332. Uwagi do porządku obrad.
22:023. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zgierza dla terenów przemysłowych, położonych w rejonie ulicy Konstantynowskiej – Zachód (Druk nr 54-2022 i Druk nr 55-2022).
15:07a)Uwagi w ramach I wyłożenia do publicznego wglądu
09:521)Uwaga nr 1 - Zwracamy się z wnioskiem o dostosowanie projektu planu do obecnie prowadzonej działalności. Prośbę swą motywujemy brakiem uwzględnienia w projekcie charakteru prowadzonej obecnie działalności przez naszą firmę.
09:532)Uwaga nr 2 - Treść jak w uwadze nr 1 z I Wyłożenia do publicznego wglądu
09:553)Uwaga nr 3 - Zwracamy się z wnioskiem o dostosowanie projektu planu do obecnie prowadzonej jak również planowanej działalności w jednostce planistycznej oznaczonej symbolem 5P/U. Prośbę swą motywujemy brakiem uwzględnienia w projekcie niniejszego planu możliwości realizacji przez naszą firmę działalności w zakresie przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, o którą, firma zamierza się ubiegać.
09:584)Uwaga nr 4- Wnioskujemy o: 1. zmianę oznaczenia i przeznaczenia działek ewidencyjnych nr 293,297 w obr. 121 położonych przy ul. Struga 20 z 2P na 1P. Czyli o dopuszczenie na tym terenie przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, zamiast tak jak jest to zapisane w aktualnym projekcie planu dopuszczenia przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. […]
10:005)Uwaga nr 5 - Wnioskujemy o: 1. zmianę oznaczenia i przeznaczenia terenu, na którym zlokalizowana jest działka ewidencyjna nr 293 w obr. 121 położona przy ul. Struga 20 z 2 P/U na 1 P/U poprzez dopuszczenie na tym terenie przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, zamiast tak jak jest to zapisane w aktualnym projekcie planu dopuszczenia dla obszaru 2 P/U przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. […] 4. o dopisanie w celu wyraźnego wskazania, że wprowadzane ograniczenia w zakresie przeznaczenia nieruchomości objętej planem dotyczą tylko nowych planowanych przedsięwzięć w §9 w punkcie 1 i 2 po słowie „lokalizowania" słowa „nowych".
10:026)Uwaga nr 6 - Zgłaszam uwagę, iż przedstawiony radnym do głosowania przedmiotowy projekt planu zagospodarowania przestrzennego nie został w całości (w pełnym zakresie) uzgodniony ze wszystkimi wymaganymi prawem organami, instytucjami lub podmiotami administracji publicznej na każdym etapie procedowania.
10:047)Uwaga nr 7 - Przedstawiony plan w sposób niewystarczający zabezpiecza tereny Parku Przemysłowego „Boruta" oraz tereny sąsiednie przed powstawaniem nowych składowisk odpadów niebezpiecznych, zakładów chemicznych oddziałujących negatywnie na środowisko, a co gorsza dopuszcza możliwość powstawania składowisk odpadów radioaktywnych. Z niepokojem obserwujemy sposób prowadzenia konsultacji społecznych dotyczących wspomnianego planu. Zdaniem Rady są one mało przejrzyste i niewystarczająco nagłośnione, przez co nie każdy mieszkaniec naszego miasta, zainteresowany tematem, ma możliwość wzięcia w nich udziału. Apelujemy o przeprowadzenie szeroko zakrojonej rekultywacji terenów Parku Przemysłowego „Boruta" oraz stworzenie terenów zielonych, poprzez zalesienie, na obszarach niezagospodarowanych, które stanowić będą naturalną barierę ochronną.
10:088)Uwaga nr 8 - Wnoszę o dostosowanie planu zagospodarowania przestrzennego do działalności firmy związanej z gospodarką odpadami. Wnoszę uwagi do rozdziału 6: - dostosowanie zapisów w planie zagospodarowania przestrzennego dla działki położonej przy ulicy Andrzeja Struga 35, 95-100 Zgierz, działka nr. ewid. 310 obręb 121, do działalności firmy Czech Recykling Artur Czech związanej z gospodarką odpadami w chwili wejścia w życie planu zagospodarowania przestrzennego, oraz zastosowanie zapisów bym mógł tę działalność prowadzić w przyszłości, uzyskując nowe zezwolenia na działalność którą prowadzę w zakresie gospodarki odpadami; - wprowadzić zapisy dotyczące przeznaczenia podstawowego działki nr. ewid. 310 obręb 121 na działalność usługową związaną z gospodarką odpadami, - wprowadzić zapis dotyczący możliwości lokalizowania na działce nr. ewid. 310 obręb 121 przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko oraz znacząco oddziaływać na środowisko - zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (czyli działalność jaką prowadzę) to przedsięwzięcie mogące potencjalnie lub znacząco oddziaływać na środowisko. Dodam, że na działce nr. ewid. 310 obręb 121 od 1 marca 2006 do 31-12-2016 prowadzona była działalność w zakresie stacji demontażu pojazdów, czyli przedsięwzięcia mogącego zawsze znacząco oddziaływać na środowisko; […]
10:109)Uwaga nr 9 - Wnioskujemy o: 1. dopuszczenie w jednostce planistycznej oznaczonej symbolem 5P/U przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, zamiast tak jak jest to zapisane w aktualnym projekcie planu dopuszczenia dla obszaru 5P/U przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. […]
10:1310)Uwaga nr 10 - 1. Rozdział 6 §31 dotyczący terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O Dotyczy terenu oznaczonego symbolem 1O. AKTUALNY ZAPIS: „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami." PROPONOWANY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny zieleni objęte procesem rekultywacji w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji." Dotyczy terenu oznaczonego symbolem 2O. AKTUALNY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami." PROPONOWANY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami polegające na rekultywacji istniejących składowisk odpadów w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji." 2. Rozdział 6 §32 dotyczący terenu oznaczonego symbolem 3O AKTUALNY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami na terenach rekultywacji." PROPONOWANY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami polegające na rekultywacji istniejących składowisk odpadów w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji."
10:1811)Uwaga nr 11 - 1. Rozdział 6 §24 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu)dotyczący terenów oznaczonych symbolami 1Z, 2Z Dotyczy terenu oznaczonego symbolem 1Z. AKTUALNY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny zieleni." PROPONOWANY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny zieleni objęte procesem rekultywacji w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji." 2. Rozdział 6 §31 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu)dotyczący terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O Dotyczy terenu oznaczonego symbolem 1O. AKTUALNY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami." PROPONOWANY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami polegające na rekultywacji istniejących składowisk odpadów w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji." 3. Rozdział 6 §31 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu)dotyczący terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O AKTUALNY ZAPIS „6. W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko " PROPONOWANY ZAPIS „6. W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko z wyłączeniem: - instalacji związanych z postępowaniem z paliwem jądrowym lub odpadami promieniotwórczymi -instalacji do przetwarzania lub przechowywania odpadów promieniotwórczych - instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, w tym składowisk odpadów niebezpiecznych oraz miejsc retencji powierzchniowej odpadów niebezpiecznych - instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów innych niż niebezpieczne przy zastosowaniu procesów termicznego przekształcania odpadów, krakingu odpadów, fizykochemicznej obróbki odpadów - składowisk odpadów innych niż niebezpieczne, mogących przyjmować odpady w ilości nie mniejszej niż 10t na dobę lub o całkowitej pojemności nie mniejszej niż 25 000t - podziemnych składowisk odpadów niebezpiecznych -podziemnego bezzbiornikowego magazynowania substancji" 4. Rozdział 6 §32 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu)dotyczący terenu oznaczonego symbolem 3O AKTUALNY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami na terenach rekultywacji." PROPONOWANY ZAPIS „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami polegające na rekultywacji istniejących składowisk odpadów w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji."
10:2012)Uwaga nr 12 -W rozdziale 6.Ustalenia szczegółowe dla terenów w §18, §19, §31, §32 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) proponuję zmianę treści zapisu pkt 5 w ten sposób, żeby w miejsce dotychczasowej treści postanowienia tego punktu wpisać: „ 5.W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się przedsięwzięcia zawsze znacząco oddziaływujące na środowisko i mogące potencjalnie oddziaływać na środowisko, z wyłączeniem: - instalacji związanych z postępowaniem z paliwem jądrowym lub odpadami promieniotwórczymi, - instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, w tym składowisk odpadów niebezpiecznych oraz miejsc retencji, odpadów niebezpiecznych oraz instalacji do termicznego przetwarzania odpadów niebezpiecznych, - składowisk i instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów inne niż niebezpieczne przy zastosowaniu procesów termicznego przekształcania odpadów, krakingu odpadów, fizykochemicznej obróbki odpadów, - podziemnego składowania odpadów niebezpiecznych, - składowisk odpadów inne niż niebezpieczne, mogące przyjmować odpady w ilości nie mniejszej niż 10 t na dobę lub o całkowitej pojemności nie mniejszej niż 25 000 t".
10:5713)Uwagi od nr 13 do nr 45 - Treść jak w uwadze nr 12 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
10:5914)Uwaga nr 46 - W Rozdziale 6 - Ustalenia szczegółowe w §28 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) proponujmy dopisać w zakresie przeznaczenia terenu oznaczonego jako 2IT: tereny infrastruktury technicznej - kanalizacja, gospodarowanie odpadami. W zakresie kształtowania zabudowy w §27, §28 i §32 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) wnosimy o zwiększenie wysokości zabudowy do 20 m.
11:0115)Uwaga nr 47 -Zgłaszamy następujące uwagi:1. Zmiana kwalifikacji gruntów oznaczonych na mapie jako 2ZL (narożnik ulicy Konstantynowskiej i Energetyków) na grunty o znaczeniu 7P/U lub 7P.2.Dla terenów oznaczonych 1P-7P i 1P/U-7P/U zwiększenie powierzchni zabudowy z 60% do 80% powierzchni działki.[…]4. Zmiana przebiegu linii WN i SN przebiegających na działkach 6P, 7P i 7P/U tak aby przebiegały wzdłuż oznaczonych dróg 8KD-D, 1KD-L i 3KD-G.
11:4416)Uwagi od nr 48 do nr 76 - Treść jak w uwadze nr 12 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
11:4717)Uwaga nr 77 -Wnioskujemy o: - ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz ochronę środowiska m. Zgierza jak i jego okolic należy bezwzględne i natychmiastowe pozostałe niezagospodarowane tereny znajdujące sic w Parku Przemysłowym „Boruta" uczynić zieloną strefa buforów (zalesić). Planowana 10 m!!! strefa zieleni jest wielką kpiną i nie ma zrozumienia ani akceptacji ze strony mieszkańców; - ponadto należy uwzględnić zmiany zagospodarowania, które zaszły na terenach bezpośrednio lub w niewielkiej odległości sąsiadujących z parkiem przemysłowym „ Boruta". W związku z powyższym zwracam się z prośba o ustalenie terminu i miejsca konsultacji społecznej (proponujemy termin przed 25 czerwca br. godz. 16/17 ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców w/w problemem)."
12:1518)Uwagi od nr 78 do nr 109 - Treść jak w uwadze nr 12 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
12:1719)Uwaga nr 110 -Stanowisko nasze jest negatywne jako że, propozycje zawarte w przytaczanym dokumencie w żaden sposób nie zmniejszają, ani nie likwidują istniejących na danym terenie zagrożeń dla zdrowia i życia mieszkańców Zgierza. Wobec powyższego oraz innych ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Zarząd Rady Osiedla Nowe Miasto negatywnie opiniuje przedstawiony projekt.
12:2020)Uwaga nr 111 -Uwagi dotyczą: W rozdziale 6.Ustalenia szczegółowe dla terenów w §18, §19, §31, §32 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) proponuję zmianę treści zapisu pkt 5 w ten sposób, żeby w miejsce dotychczasowej treści postanowienia tego punktu wpisać: „ 5.W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się przedsięwzięcia zawsze znacząco oddziaływujące na środowisko i mogące potencjalnie oddziaływać na środowisko, z wyłączeniem: - instalacji związanych z postępowaniem z paliwem jądrowym lub odpadami promieniotwórczymi, - instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, w tym składowisk odpadów niebezpiecznych oraz miejsc retencji, odpadów niebezpiecznych oraz instalacji do termicznego przetwarzania odpadów niebezpiecznych, - składowisk i instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów inne niż niebezpieczne przy zastosowaniu procesów termicznego przekształcania odpadów, krakingu odpadów, fizykochemicznej obróbki odpadów, - podziemnego składowania odpadów niebezpiecznych, - składowisk odpadów inne niż niebezpieczne, mogące przyjmować odpady w ilości nie mniejszej niż 10 t na dobę lub o całkowitej pojemności nie mniejszej niż 25 000 t". Ponadto proponuję: Włączenie obszaru położonego na terenie oznaczonym symbolem "1O" do terenów, na których obowiązuje zakaz lokalizowania inwestycji związanych z gospodarką odpadami. oraz Zmianę przepisu §32 ust. 2 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) projektu planu miejscowego poprzez wyłączenie możliwości gospodarowania odpadami na obszarze oznaczonym symbolem 3O i ograniczenie przeznaczenia tego terenu wyłącznie do rekultywacji."
12:2321)Uwaga nr 112 i nr 113 -Treść jak w uwadze nr 111 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
12:3422)Uwagi od nr 114 do nr 124 - Treść jak w uwadze nr 12 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
12:4423)Uwaga nr 125 -1. Przedstawiony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko ustaleń projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zgierza dla terenów przemysłowych, położonych w rejonie ulicy Konstantynowskiej - Zachód nie uwzględnia aktualnego stanu zagospodarowania i uwarunkowań terenu objętego projektem, co uniemożliwia podjęcie ustaleń planistycznych uwzględniających wymagania ochrony środowiska oraz ochrony życia, zdrowia i bezpieczeństwa ludzi, a także ochrony i zabezpieczenia mienia. a. Dla terenów o symbolach 2O przedstawione dane z ilości zgromadzonych odpadów opierają się o „Raport o stanie środowiska w województwie łódzkim z 2001r" b. Dla terenu o symbolach 1P, 2P, 5P, 6P, 2PU, 4PU przedstawione dane dotyczące ilości podmiotów zajmującej się składowaniem lub/i przetwarzaniem odpadów opiera się o dane z 2004 roku. c. Dla terenu o symbolu IZ przeznaczenia terenu niezgodnie ze stanem rzeczywistym, oraz z danymi z tabeli 9. Prognozy oddziaływania na środowisko. 2. Przedstawiony projekt nie uwzględnia, że od 2010 roku na terenach położonych w granicach projektu planu miejscowego zlokalizowano nowe zakłady, których działalność wiąże się z przetwarzaniem, składowaniem niebezpiecznych materiałów i substancji (trucizn, substancji wybuchowych) oraz z utylizacją odpadów niebezpiecznych. 3. Przedstawiony projekt nie wymienia wszystkich możliwych źródeł wystąpienia poważnej awarii, jak również nie zawiera ustaleń, które uniemożliwią dalszą koncentrację tych zagrożeń, co stanowi poważne zagrożenia dla środowiska, a przede wszystkim życia oraz zdrowia ludzi. 4. Przedstawiony projekt nie wymienia wszystkich możliwych terenów zdegradowanych w wyniku wieloletniej działalności ZPB „Boruta", jak również nie przewiduje kierunku ich rekultywacji. Przedstawiony projekt nie obejmuje terenów znajdujących się w pobliżu planowanej drogi S14. 5. Przedstawiony projekt nie uwzględnia konieczności przyjęcia ustaleń, które zapewnią należytą ochronę środowiska, które zahamują i zapobiegną dalszej degradacji terenu, na którym działalność prowadziły zakłady przemysłowe ZPB „Boruta" 6. Przedstawiony projekt uważam za niezgodny z przyjętym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Zgierz zatwierdzonego Uchwałą Rady Miasta Zgierza nr XI/10/15 z dnia 27 sierpnia 2015 r, gdyż projekt planu miejscowego w zakresie ochrony środowiska dopuszcza przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko - bez żadnych wyjątków w przepisach: a. 18 ust. 5 projektu planu miejscowego (dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami: 1P, 2P, 3P, 4P, 5P, 6P, 7P, 8P) b. §19 ust. 5 i 6 projektu planu miejscowego (na terenie 1P/U w zakresie ochrony środowiska dopuszcza się przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, a na terenie 2P/U w zakresie ochrony środowiska dopuszcza się przedsięwzięcia mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko c. §20 ust. 5 projektu planu miejscowego (dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami: 3P/U, 4P/U, 5P/U, 6P/U, 7P/U) d. §28 ust. 5 projektu planu miejscowego (dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 2IT) e. §31 ust. 6 projektu planu miejscowego (dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami: 1O, 2O) f. §32 ust. 6 projektu planu miejscowego (dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem 3 O). (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) W związku z powyższym Wnoszę o: 1. Wprowadzenie do projektu planu miejscowego wyjątków oj ustaleń dopuszczających przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko w postaci sformułowania zakazów w zakresie następujących przedsięwzięć: a. instalacji związanych z postępowaniem z paliwem jądrowym lub odpadami promieniotwórczymi b. instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, w tym składowisk odpadów niebezpiecznych oraz miejsc retencji, odpadów niebezpiecznych oraz instalacji do termicznego przetwarzania odpadów niebezpiecznych (spalarni odpadów niebezpiecznych pochodzenia chemicznego i biologicznego) c. składowisk i instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów inne niż niebezpieczne przy zastosowaniu procesów termicznego przekształcania odpadów, krakingu odpadów i fizykochemicznej obróbki odpadów d. podziemnego składowania odpadów niebezpiecznych e. składowiska odpadów innych niż niebezpieczne, mogących przyjmować odpady w ilości nie mniejszej niż 10 t na dobę lub o całkowitej pojemności nie mniejszej niż 25.000 t. 2. Zmiana przepisu §31 ust. 1 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) poprzez usunięcie z zapisu terenu oznaczonego symbolem 1O, ustalenie przeznaczenia terenu oznaczonego symbolem 1O na tereny zielone. 3. Zmiana przepisu §32 ust. 2 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) projektu planu miejscowego poprzez zmianę charakteru terenu na składowisko wyłączone z eksploatacji - zgodnie z tabelą tabelą 9. zawartą w Prognozie Oddziaływania na Środowisko, wyłączenie możliwości gospodarowania odpadami na obszarze oznaczonym symbolem 3O i ograniczenie przeznaczenia tego terenu wyłącznie do rekultywacji. 4. Wprowadzenie do projektu planu miejscowego przeznaczenia terenów niezagospodarowanych do zalesienia oraz zakazu wycinki drzewostanu na terenach, które są obecnie zalesione (teren oznaczony symbolem 8P oraz 6P/U) 5. Rozszerzenie terenu objętego projektem planistycznym o tereny znajdujące się na zachód w kierunku planowanej drogi S14, przeznaczenie terenów niezagospodarowanych do zalesienia oraz zakazu wycinki drzewostanu na terenach, które są obecnie zalesione. 6. Oznaczenia terenów zdegradowanych przez wieloletnią działalność ZPB „Boruta", wyodrębnienia tych terenów z większych obszarów i przeznaczenie tych terenów do rekultywacji. Na podstawie art. 17 pkt 13 u.p.z.p. wnoszę o wprowadzenie koniecznych zmian do projektu planu miejscowego wynikających z uwzględnienia uwag, a następnie o ponowienie w niezbędnym zakresie uzgodnień projektu planu miejscowego z właściwymi organami."
12:4524)Uwaga nr 126 -Treść jak w uwadze nr 77 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
12:4725)Uwaga nr 127 -1. Przedstawiony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie uwzględnia aktualnego stanu zagospodarowania i uwarunkowań terenu objętego projektem, co uniemożliwia podjęcie ustaleń planistycznych uwzględniających wymagania ochrony środowiska oraz ochrony życia, zdrowia i bezpieczeństwa ludzi, a także ochrony i zabezpieczenia mienia 2. Przedstawiony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w szerokim zakresie dopuszcza przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, co narusza wymogi ochrony środowiska oraz ochrony życia, zdrowia oraz bezpieczeństwa ludzi, a także ochrony i zabezpieczenia mienia
12:5026)Uwaga nr 128 -1. Przedstawiony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie uwzględnia aktualnego stanu zagospodarowania i uwarunkowań terenu objętego projektem, co uniemożliwia podjęcie ustaleń planistycznych uwzględniających wymagania ochrony środowiska oraz ochrony życia, zdrowia i bezpieczeństwa ludzi, a także ochrony i zabezpieczenia mienia 2. Przedstawiony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w szerokim zakresie dopuszcza przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, co narusza wymogi ochrony środowiska oraz ochrony życia, zdrowia oraz bezpieczeństwa ludzi, a także ochrony i zabezpieczenia mienia 3. Włączenie obszaru położonego na terenie oznaczonym symbolem „1O" do terenów, na których obowiązuje zakaz lokalizowania inwestycji związanych z gospodarką odpadami 4. Zmiana przepisu §32 ust. 2 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) projektu planu miejscowego poprzez wyłączenie możliwości gospodarowania odpadami na obszarze oznaczonym symbolem 3O i ograniczenie przeznaczenia tego terenu wyłącznie do rekultywacji 5. Wprowadzenie do projektu planu miejscowego przeznaczenia terenów niezagospodarowanych do zalesienia oraz zakazu wycinki terenów, które są obecnie zalesione (teren oznaczony symbolem 8P)
12:5327)Uwagi od nr 129 do nr 131 -Treść jak w uwadze nr 128 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
12:5528)Uwaga nr 132 -1. Rozdział 6 §24 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) dotyczący terenów oznaczonych symbolami 1Z, 2Z Dotyczy terenu oznaczonego symbolem 1Z. Proponuję zmianę treści zapisu: „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny zieleni." na następującą: „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny zieleni objęte procesem rekultywacji w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji." 2. Rozdział 6 §32 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) dotyczący terenu oznaczonego symbolem 3O Proponuję zmianę treści zapisu: „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej - gospodarowanie odpadami na terenach rekultywacji." Na następującą: „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny zieleni objęte procesem rekultywacji w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji."
12:5829)Uwaga nr 133 -1. Rozdział 6 §18 dotyczący terenów oznaczonych symbolami 1P, 2P, 3P, 4P, 5P, 6P, 7P, 8P Dotyczy terenu oznaczonego symbolem 8P. Proponuję zmianę treści zapisu: „W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje: 1)przeznaczenie podstawowe: tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów; 2)przeznaczenie uzupełniające: a)usługi zajmujące nie więcej niż 30% powierzchni całkowitej budynku lub nie więcej niż 10% powierzchni działki w przypadku lokalizacji w odrębnym budynku usługowym, b)urządzenia towarzyszące." na następującą: „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny zieleni." 2. Rozdział 6 §31 dotyczący terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O Dotyczy terenu oznaczonego symbolem 1O. Proponuję zmianę treści zapisu: „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej -gospodarowanie odpadami." na następującą: „2. W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny zieleni objęte procesem rekultywacji w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji."
13:0130)Uwaga nr 134 -1. Rozdział 6 §31 dotyczący terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O Proponuję zmianę treści zapisu: „6. W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko." na następującą: „6. W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko z wyłączeniem: - instalacji związanych z postępowaniem z paliwem jądrowym lub odpadami promieniotwórczymi - instalacji do przetwarzania lub przechowywania odpadów promieniotwórczych - instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, w tym składowisk odpadów niebezpiecznych oraz miejsc retencji powierzchniowej odpadów niebezpiecznych - instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów innych niż niebezpieczne przy zastosowaniu procesów termicznego przekształcania odpadów, krakingu odpadów, fizykochemicznej obróbki odpadów - składowisk odpadów innych niż niebezpieczne, mogących przyjmować odpady w ilości nie mniejszej niż 10t na dobę lub o całkowitej pojemności nie mniejszej niż 25 000t"
14:0431)Uwaga nr 135 -Projekt oparto na nieaktualnych lub nierzetelnych danych wyjściowych.
14:1032)Uwagi od nr 136 do nr 140 -Treść jak w uwadze nr 128 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
14:1233)Uwaga nr 141 -Rozdziału 3. Wnoszę o zastąpienie dotychczasowego brzmienia projektu: „§9. Na obszarze objętym planem, w zakresie ochrony środowiska: 1) obowiązuje zakaz lokalizowania przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, z wyłączeniem inwestycji z zakresu łączności publicznej, urządzeń infrastruktury technicznej i dróg publicznych, z zastrzeżeniem przepisów rozdziału 6; 2) obowiązuje zakaz lokalizowania inwestycji związanych z gospodarką odpadami z wyłączeniem terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O i 3O;" brzmieniem: „§9. Na obszarze objętym planem, w zakresie ochrony środowiska: 1) obowiązuje zakaz lokalizowania przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, z wyłączeniem inwestycji z zakresu łączności publicznej, urządzeń infrastruktury technicznej i dróg publicznych, 2) obowiązuje zakaz lokalizowania inwestycji związanych z gospodarką odpadami." Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami: 1O, 2O sprzeciwiam się ustaleniu wysokości zabudowy do 10 m. Są to tereny docelowej rekultywacji.
14:1534)Uwaga nr 142 -Plan niewystarczająco zabezpiecza tereny Boruty oraz tereny sąsiadujące przed powstawaniem składowisk oraz zakładów chemicznych, które mogłyby negatywnie oddziaływać na środowisko, a co gorsza dopuszcza możliwość powstawania składowisk odpadów radioaktywnych, co narusza wymogi ochrony środowiska oraz ochrony mienia, zdrowia i życia ludzi. Niepokoi nas również niedoinformowanie mieszkańców tematem terenów „Boruty" co uniemożliwia ich wypowiedzenie się w tej sprawie. Zaniepokoił nas również fakt, iż jest on oparty na zdezaktualizowanych danych, ponieważ od momentu podjęcia uchwały intencyjnej upłynęło bardzo dużo czasu, a teren objęty projektem nie leży już na uboczu miasta lecz w obszarze zabudowanym, na którym powstało budownictwo jednorodzinne, przedszkola, przychodnie i inne usługi. Wnosimy zatem o przeprowadzenie rekultywacji terenów poprzez zasadzenie drzew, które będą stanowiły naturalną barierę ochronną.
14:1635)Uwaga nr 143 -Zwracam się z prośbą o ponowne przeanalizowanie planu zagospodarowania i uwzględnienie propozycji wystosowanych przez oddolną inicjatywę społeczną."
14:1736)Uwaga nr 144 -Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie uwzględnia aktualnego stanu rzeczy oraz faktycznych właściwości terenu objętego projektem, co naruszać może przepisy dotyczące ochrony środowiska oraz życia, zdrowia i bezpieczeństwa ludzi, mieszkających na terenach bezpośrednio graniczących z byłymi zakładami Boruta w Zgierzu.
14:1837)Uwaga nr 145 -Treść jak w uwadze nr 128 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
14:3038)Uwagi od nr 146 do nr 158 -Treść jak w uwadze nr 141 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
14:3139)Uwaga nr 159 -Wnoszę o wykluczenie z planu możliwości powstania na tym terenie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Ponadto na tak dużym obszarze zakładów przemysłowych plan nie zakłada powstania zbiornika przeciwpożarowego, który jest niezbędny.
14:3340)Uwagi nr 160 i 161 -Treść jak w uwadze nr 77 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
14:3841)Uwaga nr 162 -1. Odnośnie §9 ppkt 2(dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) „zakaz lokalizowania inwestycji związanych z gospodarką odpadami z wyłączeniem terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O i 3O" należy zwrócić uwagę na definicję określenia „gospodarka odpadami" zawartą w ustawie z dnia 14 grudnia 2012r, o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 992). Zgodnie z art. 3 pkt 1 ppkt 3 ww. ustawy „ilekroć w ustawie jest mowa o gospodarce odpadami - rozumie się przez to wytwarzanie odpadów i gospodarowanie odpadami". Biorąc pod uwagę fakt, że każda działalność prowadzona przez człowieka (produkcja, usługi, magazyny) wiąże się z wytwarzaniem odpadów (chociażby komunalnych), powyższy zapis oznacza zakaz lokalizowania wszelkich inwestycji na terenach objętych planem z wyłączeniem terenów oznaczonych symbolem O. 2. W §6 ppkt 4 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) dopuszcza się „rozbudowę i przebudowę obiektów budowlanych i instalacji związanych z przedsięwzięciami, które uzyskały prawomocne decyzje, pozwolenia i zezwolenia na korzystanie ze środowiska przed dniem wejścia w życie planu". W związku z treścią §9 ppkt 2 (zakaz lokalizowania inwestycji związanych z gospodarką odpadami z wyłączeniem terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O i 3O) pojawia się wątpliwość, czy istniejące instalacje związane z gospodarowaniem odpadami, które bez rozbudowy i przebudowy obiektów budowlanych i instalacji będą musiały uzyskać nowe decyzje na gospodarowanie odpadami (np. z powodu upływu czasu obowiązywania decyzji lub rozszerzenia działalności) będą mogły w świetle powyższych zapisów je otrzymać. 3. Nieprecyzyjny jest zawarty w §32 pkt 2(dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) zapis „tereny rekultywacji'. Nie wiadomo, czy oznacza on tereny przeznaczone do rekultywacji w przyszłości, tereny już rekultywowane czy tereny, na których nie można prowadzić innej działalności poza ich rekultywacją. Biorąc pod uwagę treść pkt 5 i 6 tego paragrafu, zgodnie z którymi na tych terenach „dopuszcza się zagospodarowanie terenów zgodnie z przepisami odrębnymi o składowiskach odpadów" oraz „dopuszcza się przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko" niejasnym jest, czy na tych terenach będzie można np. zlokalizować składowisko odpadów na okres 10 lat a następnie je zrekultywować. W związku z powyższym zapis ten wymaga doprecyzowania. 4. Zwrócić należy uwagę, ze w planie brak jest odniesienia do zapisów art. 73 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (t.j.: Dz. U. z 2018r. poz. 799). Ww. artykuł dotyczy zasad lokalizowania różnych obiektów w sąsiedztwie zakładów stwarzających zagrożenie wystąpienia poważnej awarii przemysłowej. Biorąc pod uwagę fakt, że taki zakład znajduje się na terenie objętym planem, należałoby rozważyć uwzględnienie treści ww. przepisów w projekcie planu."
14:4142)Uwaga nr 163 -1. w §28 pkt. 5 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) wnoszę zmianę pkt 5 w ten sposób, żeby w miejsce dotychczasowej treści postanowienia tego punktu wpisać: Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 2IT obowiązuje przeprowadzenie rekultywacji w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji. 2. w §31 w pkt 6 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) wnoszę zmianę treści zapisu pkt 6 w ten sposób, żeby w miejsce dotychczasowej treści postanowienia tego punktu wpisać: Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 1O, 2O obowiązuje przeprowadzenie rekultywacji w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji. 3. w §28 w pkt 2 (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) wnoszę zmianę treści zapisu pkt 2 w ten sposób, żeby w miejsce dotychczasowej treści postanowienia tego punktu wpisać: W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny gospodarki komunalnej miasta, w tym bazy techniczne, magazyny, schroniska dla zwierząt. 4. w §32 w pkt 6 wnoszę zmianę treści zapisu pkt 6 w ten sposób, żeby w miejsce dotychczasowej treści postanowienia tego punktu wpisać: Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 3O obowiązuje przeprowadzenie rekultywacji w kierunku zgodnym z wydanymi decyzjami w sprawie rekultywacji. Na podstawie art. 17 pkt 13 u.p.z.p. wnoszę o wprowadzenie koniecznych zmian do projektu planu miejscowego wynikających z uwzględnienia uwag, a następnie o ponowienie w niezbędnym zakresie uzgodnień projektu planu miejscowego z właściwymi organami."
14:4243)Uwaga nr 164 -Treść jak w uwadze nr 163 z I Wyłożenia do publicznego wglądu
14:4444)Uwaga nr 165 -Projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zgierza dla terenów przemysłowych, położonych w rejonie ulicy Konstantynowskiej - Zachód w Rozdziale 3 Par. 9 pkt. 2) stanowi, iż: obowiązuje zakaz lokalizowania inwestycji związanych z gospodarka odpadami z wyłączeniem terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O i 3O. Jednocześnie wnoszę o zmianę brzmienia Rozdziału 3 Par. 9 pkt. 2) (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) ww. Projektu w następujący sposób: obowiązuje zakaz lokalizowania inwestycji związanych z gospodarką odpadami z wyłączeniem terenów oznaczonych symbolami 1O, 2O i 2P.
14:4645)Uwaga nr 166 -Odrzucamy w całości, jako błędny i przynoszący szkodę miastu przedstawiony plan zagospodarowania terenów po dawnych zakładach "Boruta". Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz ochronę środowiska m. Zgierza jak i zapewnienie już istniejącym firmom godziwych warunków egzystencji, wnioskujemy aby pozostałe niezagospodarowane tereny leżące w obszarze Parku Przemysłowego poddać rekultywacji przez zalesienie a istniejącą już naturalną sukcesję leśną pozostawić jako strefę ochronną.
14:4846)Uwaga nr 167 -1. Projekt planu miejscowego został opracowany na nieaktualnych i niezgodnych ze stanem faktycznym danych wyjściowych. 2. Przyjęte w projekcie ustalenia planu miejscowego nie biorą pod uwagę faktycznego stanu fizycznego i prawnego objętych planem terenów - co w szczególności dotyczy terenów pokrytych lasem, zakrzewionych i zadrzewionych oraz pokrytych inną zielenią. Mając na uwadze powyższe uwagi wnoszę o: 1. Niezwłoczne wypełnienie przez miasto Zgierz ustawowego obowiązku zgłaszania wszelkich zmian stanu fizycznego i prawnego przez podanie ich aktualnego stanu staroście zgierskiemu a także podjęcia przez miasta Zgierz postępowań administracyjnych mających na celu wykonanie tegoż obowiązku przez innych właścicieli terenów objętych planem. 2. Doprowadzenie danych wyjściowych do projektu do stanu faktycznego, 3. Skorygowanie projektu zmian w planie zagospodarowania co do zgodności z ustalonym wyjściowym stanem faktycznym."
14:5047)Uwaga nr 168 -Projekt planu nie spełnia oczekiwań mieszkańców Zgierza i jego okolic co do likwidacji zagrożeń ekologicznych pozostałych po byłych zakładach BORUTA i zagrożeń powodowanych przez obecnie istniejącą na pozostawionych przez zakłady terenach gospodarkę.
14:5148)Uwaga nr 169 -1. Uwzględniając powyższe wnoszę o dokonanie niezbędnych korekt planu lub ponowne jego opracowanie uwzględniające przede wszystkim dobro, zdrowie i życie obywateli Zgierza 2. Na terenie całego Parku Przemysłowego "Boruta" plan winien zakazywać nowych działalności oddziaływujących negatywnie na środowisko 3. Należy otoczyć strefą zieloną obszar składowisk odpadów i gospodarki odpadami (obszary oznaczone jako O1, O2, O3) 4. Pozostawić naturalną sukcesję wtórną (las) na terenie oznaczonym 8P."
14:5549)Uwagi nr 170 i nr 171 -Treść jak w uwadze nr 77 z I Wyłożenia do publicznego wglądu.
15:0250)Uwaga nr 172 -1. W projekcie planu i jego części rysunkowej (graficznej) dla poniższego terenu, dotyczącego m.in. zabudowanej Zakładem produkcyjnym do produkcji żelatyny i innych produktów działki gruntu nr 281 położonej przy ul. Konstantynowskiej 78/80 i zabudowanej działki gruntu nr 280/2 przy ul. Konstantynowskiej 80A oraz dla terenu dotyczącego działki gruntu nr ew. 275/3 i 275/4 przy ul. Konstantynowskiej 74 -76, działki gruntu nr ew. 280/1 przy ul. Konstantynowskiej 80A, działki gruntu nr ew. 282/3, 282/4, 282/5 przy ul. Konstantynowskiej 82, działki gruntu nr ew. 283/6, 283/7, 283/8 przy ul. Konstantynowskiej 84, powinna nastąpić do zgodnego z obowiązującym Studium, zmiana oznaczenia na rysunku tego projektu planu przez wyeliminowanie oznaczenia symbolem 7 P/U - tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz usług, na oznaczenie wskazane w projekcie tego planu i na jego rysunku symbolem 7 P - tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów, w celu przeznaczenie powyższych terenów do zgodności z obowiązującym Studium, w którym na powyższym ternie występuje oznaczenie 25/P- tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów wskazane w w/w Studium Rozdział XVIII.25 „PARK PRZEMYSŁOWY" - jednostka 25 Tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów 25/P - por, pkt. 3 str. 148 powyższego Studium. […] 3. Wnosimy o wprowadzenie w projekcie wyłożonego planu dla wskazanego w preambule terenu zapisu zgodnego z treścią obowiązującego Studium: W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. 4. Wnosimy o wyeliminowanie z projektu tego planu zapisu §18 ust.2 pkt. 2a) (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) - usługi zajmujące nie więcej niż 30% powierzchni całkowitej budynku lub nie więcej niż 10% powierzchni działki w przypadku lokalizacji w odrębnym budynku usługowym i wyeliminowany zapis §18 ust. 8 pkt.l) w/w projektu planu, ponieważ są niezgodne z obowiązującym Studium - XVIII.25 „PARK PRZEMYSŁOWY" -jednostka 25 Tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów 25/P - por, pkt.3 str. 148 tego Studium. 5. Wnosimy o wyeliminowanie zapisu §18 ust. 3 pkt. Ib) (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) projektu planu, ograniczający dla obiektów nie będących budynkiem wysokość do 30 m. i przywrócenie zapisu do zgodnego z obowiązującym Studium wskazanego Rozdziale XVIII.25 „PARK PRZEMYSŁOWY" - jednostka 25 - Tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów 25/P, pkt. 7) zdanie drugie: „Dopuszcza się zwiększenie wysokości dla obiektów i urządzeń, jeśli wynika to z uwarunkowań zastosowanych technologii", 6. Wnosimy i uprzejmie prosimy o wyeliminowanie z istniejącego zapisu §18 ust. 4 pkt. 2) i wprowadzenie zapisu w §18 ust. 4 pkt. 2) projektu tego planu: Powierzchnia zabudowy nie większa niż 80% powierzchni działki. 7. Wnosimy o wyeliminowany zapis §18 ust. 8 pkt.1) (dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) w/w projektu planu, ponieważ jest niezgodne z treścią obowiązującym Studium - XVIII.25 „PARK PRZEMYSŁOWY" -jednostka 25 Tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów 25/P - por, pkt. 3 str. 148 tego Studium. 8. Wnosimy o wyeliminowanie z §25(dotyczy tekstu projektu planu z I wyłożenia do publicznego wglądu) projektu tego planu zapisu oznaczonego symbolem 2 ZL wskazanego na rysunku projektu tego planu symbolem 2 ZL - dotyczącego terenu nazwanego las.
15:0751)Uwaga nr 173 -Proszę o uwzględnienie w planie zapisów wynikających z art. 73 ustawy z dnia 21 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska, a w szczególności w zakresie: - art. 73 ust. 3 - W obrębie zwartej zabudowy miast i wsi jest zabroniona budowa zakładów stwarzających zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, a w szczególności zakładów stwarzających zagrożenie wystąpienia poważnej awarii przemysłowej. Rozbudowa takich zakładów jest dopuszczalna pod warunkiem, że doprowadzi ona do ograniczenia zagrożenia dla zdrowia ludzi, w tym ograniczenia wystąpienia poważnych awarii przemysłowych, - art. 73 ust 3 a - Przepis ust. 3 nie dotyczy budowy i rozbudowy zakładów na obszarach określanych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego jako tereny przeznaczone do działalności produkcyjnej, składowania i magazynowania, jeżeli plany te nie zawierają ograniczeń dotyczących zakładów stwarzających zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, - art. 73 ust. 4 - Zakłady stwarzające zagrożenie wystąpienia poważnej awarii przemysłowej lokalizuje się w bezpiecznej odległości od siebie, od wielorodzinnych budynków mieszkalnych, od budynków mieszkalnych powstałych na nieruchomościach pochodzących z Zasobu Nieruchomości, o którym mowa w ustawie z dnia 20 lipca 2017 r. o Krajowym Zasobie Nieruchomości (Dz. U. poz. 1529 i 2161), od obiektów użyteczności publicznej, od budynków zamieszkania zbiorowego, od obszarów, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 3, od upraw wieloletnich, od dróg krajowych oraz od linii kolejowych o znaczeniu państwowym. Proszę także uwzględnienie w miejscowym planie możliwego zasięgu i skali skutków zidentyfikowanych potencjalnych poważnych awarii przemysłowych zakładu Brenntag (Zakład o Dużym Ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej), zlokalizowanego przy ul. Kwasowej 5 w Zgierzu. W załączeniu przesyłam dostarczone przez powyższy zakład, znajdujące się w Raporcie o bezpieczeństwie mapy obrazujące strefy zagrażające życiu, zdrowiu i środowisku naturalnemu oraz mogące powodować zniszczenia infrastruktury, wychodzące poza teren zakładu Brenntag w Zgierzu przy ul. Kwasowej 5."
22:01b)Uwagi w ramach II wyłożenia do publicznego wglądu
15:111)Uwaga nr 1 - Sprzeciw dotyczący przeznaczenia terenu 10P jako terenu związanego z gospodarowaniem odpadami.
15:122)Uwaga nr 2 - Treść jak w uwadze nr 1 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
15:143)Uwaga nr 3 - Zastrzeżenia w zakresie interpretacji zapisów uchwały dotyczących zakazu lokalizowania przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko na całym obszarze objętym planem „z zastrzeżeniem przepisów rozdziału 6”. Analizując treść całego rozdziału 6 widzimy, że przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko zostały dopuszczone jedynie na terenach oznaczonych symbolami 9P, 1P/U, 1K, 1O, 2O. W tej sytuacji należy przyjąć, że na pozostałych terenach (w tym na terenie oznaczonym symbolem 2P/U, na którym działalność prowadzi nasza firma) działalność taka nie została dopuszczona. Przy czym w §9 pkt. 3 zapisy planu pozwalają na rozbudowę i przebudowę obiektów i instalacji zaliczonych do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko.
15:174)Uwaga nr 4 - Zastrzeżenia w zakresie interpretacji zapisów uchwały dotyczących zakazu lokalizowania przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko na całym obszarze objętym planem „z zastrzeżeniem przepisów rozdziału 6”. Analizując treść całego rozdziału 6 widzimy, że przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko zostały dopuszczone jedynie na terenach oznaczonych symbolami 9P, 1P/U, 1K, 1O, 2O. W tej sytuacji należy przyjąć, że na pozostałych terenach (w tym na terenie oznaczonym symbolem 2P/U, na którym działalność prowadzi nasza firma) działalność taka nie została dopuszczona. Przy czym w §9 pkt. 3 zapisy planu pozwalają na rozbudowę i przebudowę obiektów i instalacji zaliczonych do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko.
15:185)Uwaga nr 5 - W zakresie przeznaczenia terenu wnioskuję o całkowite wykreślenie możliwości lokalizowania na wskazanym terenie obiektów i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami innymi niż niebezpieczne. W zakresie ochrony środowiska wnioskuję o wykreślenie zapisów umożliwiających lokalizowanie przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko. Wnioskuję również o wykreślenie zapisów dopuszczających zagospodarowanie terenów zgodnie z przepisami odrębnymi o składowaniu odpadów.
15:296)Uwagi od nr 6 do nr 13 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu
15:327)Uwaga nr 14 -1. zmiana ustaleń §9 pkt 3, na: ,,dopuszcza się w ramach istniejących przedsięwzięć rozbudowę i przebudowę istniejących w dniu wejścia w życie planu obiektów budowlanych instalacji poprzez budowę nowych obiektów budowlanych i instalacji, zaliczanych do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, przy czym ich rozbudowa lub przebudowa musi być prowadzona w sposób ograniczający wpływ na środowisko i zdrowie ludzi ”. 2. Odnośnie §9 pkt 3, należy doprecyzować czy sformułowanie ,,w sposób ograniczający wpływ na środowisko i zdrowie ludzi” dotyczy tylko etapu rozbudowy i przebudowy, gdyż nie uwzględniono etapu budowy nowych obiektów i instalacji w ramach istniejących przedsięwzięć. Ponadto należy doprecyzować czy dotyczy to również etapu eksploatacji. Należy również doprecyzować co kryje się pod pojęciem ,,sposób ograniczenia wpływu na środowisko i zdrowie ludzi”. 3. Odnośnie §9 pkt 5, należy doprecyzować czy przez określenie ,,..obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami w zakresie tego samego rodzaju przedsięwzięć oraz tego samego rodzaju odpadu” rozumie się profil prowadzonej działalności tj. tylko zbieranie bądź tylko przetwarzanie odpadów, czy chodzi o rodzaj przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko 4. Odnośnie §19 ust. 2 należy doprecyzować czy ,,zakaz lokalizacji składowisk wyrobów i materiałów”, dotyczy zakazu lokalizacji składowisk odpadów, czy może autor planu miał na myśli ,,zakaz lokalizacji składów wyrobów i materiałów”. 5. Odnoście §34 ust. 2, doprecyzowanie zapisu ,,W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej - gospodarowanie odpadami na terenach rekultywacji” jest nieprecyzyjny. 6. Odnośnie w §35 ust. 2, doprecyzowanie czy zapis ,,w zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny infrastruktury technicznej – gospodarowanie odpadami"’, dopuszcza lokalizację nowych składowisk odpadów 7. Należy zwrócić uwagę, że w planie brak jest odniesienia do zapisów art. 73 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U z 2021 r. poz. 1973 ze zm.).
15:568)Uwagi od nr 15 do nr 39 -Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu
15:599)Uwaga nr 40 - 1. Niezwłoczne wypełnienie przez miasto Zgierz ustawowego obowiązku zgłaszania wszelkich zmian stanu fizycznego i prawnego przez podanie ich aktualnego stanu staroście zgierskiemu a także podjęcia przez miasto Zgierz postępowań administracyjnych mających na celu wykonanie tegoż obowiązku przez innych właścicieli terenów objętych planem. 2. Doprowadzenie danych wejściowych projektu do stanu faktycznego 3. Wycofanie z nowej działalności gospodarczej terenów oznaczonych jako 8P. Utworzenie tam zalesionej strefy ochronnej, co jest zgodne z zaleceniami Prognozy oddziaływania, z Krajowym Programem Zwiększania Lesistości oraz z wolą mieszkańców.
16:3010)Uwagi od nr 41 do nr 72 -Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
16:3111)Uwaga nr 73 - Dla terenu 10P wyłączenie jakiejkolwiek gospodarki odpadami.
16:3412)Uwagi od nr 74 do 76 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
16:3613)Uwaga nr 77 -1.Doprowadzenie danych wejściowych na których opiera się opracowanie projektu do stanu faktycznego 2.Oznaczenie terenów składowiska „Za Bzurą” jako terenu skażonego ekologicznie, przeznaczonego do zabezpieczenia i rekultywacji. 3.Zmianę w projekcie dotyczącą terenu oznaczonego symbolem 10P i wyłączenie dla tego terenu jakiekolwiek gospodarki odpadami. 4.Ustanowienie w planie na obszarze 8P strefy ochronnej podlegającej zalesieniu na gruntach jeszcze nie zagospodarowanych.
16:3714)Uwaga nr 78 -Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
16:3815)Uwaga nr 79 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
16:4016)Uwaga nr 80 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
16:4117)Uwaga nr 81 - W projekcie planu zlokalizowane są na obszarach 4PU i 5PU - tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz usług. Zgodnie z §9 pkt 9.4 Jest to obszar objęty zakazem lokalizowania obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami. Podane, w kolejnych rozwinięciach punktu 9, wyjątki od tej zasady są tak skonstruowane, że nie gwarantują rzeczywistej ochrony prowadzonej działalności oraz swobodnego rozwoju. Tym samym wnoszę o sformułowanie tego punktu w sposób nie budzący wątpliwości co do możliwości działania i rozwoju zgodnie z ogólnymi zasadami prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju.
16:4418)Uwaga nr 82 - 1. W odniesieniu do zasad kształtowania ładu przestrzennego wyrażamy obawę, że zapisy planu mogą ograniczać rozwój naszego przedsiębiorstwa. Odnosi się to do nakazu nieprzekraczania istniejącej linii zabudowy (dla której plan przewiduje odstępstwa jedynie w odniesieniu do remontu, przebudowy, rozbudowy istniejących budynków o wiatrołapy, windy i podjazdy, oraz w wypadku termomodernizacji), oraz intensywności zabudowy (gdzie powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 60% powierzchni działki). Takie normy mogą, stanowić dla naszej firmy w przyszłości ograniczenie dla jej rozwoju — który może być związany z koniecznością rozbudowy funkcjonującego zakładu. 2. W odniesieniu do zasad ochrony środowiska nasze obawy związane są posługiwaniem się w treści planu niezdefiniowanymi pojęciami — jak: (1) zakaz lokalizowania przedsięwzięć mogących zawsze, lub znacząco oddziaływać na środowisko, (2) nakaz zastosowania rozwiązań technicznych i technologicznych nie powodujących zagrożeń dla środowiska wodnego. Nieokreślenie powyższych pojęć może utrudniać prowadzenie działalności gospodarczej — z uwagi na niesprecyzowanie jakiego rodzaju działalność jest zakazana. Brak ściśle określonych kryteriów skutkuje Wprowadzeniem reguł, przy których trudno określić sytuację prawną przedsiębiorstwa.
16:4519)Uwaga nr 83 - Nie dla stacji przeładunkowej, a finalnie spalarni.
16:4720)Uwaga nr 84 - 1.Sprzeciw wobec oznaczenia wysypiska odpadów o nieznanym składzie chemicznym jako 1Z. teren ten stanowi zagrożenie dla wód rzek Bzury i Wisły. 2. Zgodnie z aktualnym Studium Uwarunkowań przestrzennych, teren 10P jest położony na gruntach o przepuszczalności średniej. A dla takich terenów określono w Studium; Uwarunkowania i wnioski do ochrony i zagospodarowania terenów; ,,Na obszarach tych konieczna jest kontrola rodzaju inwestycji, ze względu na możliwość zanieczyszczenia wód podziemnych". Takie przeznaczenie terenu wydaje się sprzeczne z obowiązującym studium, a ponadto istnieje potencjalne zagrożenie dla ujęcia głębinowego (5100151) znajdującego się przy granicy tego terenu. 3. Niezagospodarowane tereny z obszaru 8P powinny pozostać lasem i stanowić strefę ochronną dla negatywnego oddziaływania skoncentrowanej tu działalności gospodarczej.
16:5521)Uwagi od nr 85 do nr 91- Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
17:0122)Uwaga nr 92 -Sprzeciw wobec lokalizacji spalarni oraz punktu przeładunkowego odpadów niebezpiecznych.
17:0423)Uwaga nr 93 - 1. Wnoszę o aktualizację zapisów projektu dotyczącego terenu 1Z zgodnie ze stanem faktycznym 2. Wnoszę o aktualizację zapisów projektu i Prognozy oddziaływania na środowisko dotyczącego terenu 1O zgodnie ze stanem faktycznym. 3. W zakresie terenu 10P: a. Wnoszę o wykreślenie terenu 10P z obszaru gospodarki odpadami. b. Poprawienie błędu na stronie 68 prognozy c. Poprawienie projektu uchwały w §22 pkt 6 zgodnie z obowiązującym Studium 4. Ustanowienie przeznaczenia niezagospodarowanych terenów obszaru 8P na strefę zieleni Z lub lasu ZL.
17:0724)Uwaga nr 94 - Wnoszę następujące uwagi dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 2P następujących zasad: 1) W zakresie przeznaczenia terenu obowiązuje przeznaczenie: tereny obiektów produkcyjnych, składów, magazynów oraz usług, obiekty i instalacje związane z gospodarowaniem odpadami. 2) W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się: przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i przedsięwzięcia mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie objęcie zapisami nieruchomości znajdujących się przy ul. Andrzeja Struga 35 (działka 310, obręb Z-121), oraz Barwnikowej 6 (działka 322, obręb Z-121) na których działalność jest prowadzona i planowany jest rozwój działalności lub wyznaczyć nową jednostkę planistyczną dla tych terenów. Nie zamierzam w przyszłości ponad wskazane nieruchomości rozszerzać działalności. 3) Zmianę zapisów Rozdziału 3 paragraf 9 pkt. 5 - dopuszcza się rozbudowę i przebudowę istniejących w dniu wejścia w życie planu obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami w zakresie tego samego rodzaju przedsięwzięć oraz tego samego rodzaju odpadów, na zapis: "dopuszcza się rozbudowę i przebudowę istniejących w dniu wejścia w życie planu obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami "
17:0925)Uwaga nr 95 - Zastrzeżenia w zakresie interpretacji zapisów uchwały dotyczących zakazu lokalizowania przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko na całym obszarze objętym planem, z wyłączeniem w pkt. c), który zezwala na lokalizację tego typu przedsięwzięć, które w posiadały w dniu wejścia w życie planu decyzje z zakresu ochrony środowiska, na ich funkcjonowanie. W tej sytuacji powstają istotne wątpliwość co do tego, czy firma zajmująca się gospodarką odpadami, działająca na terenie 5 P/U będzie mogła prowadzić dalej działalność na tym terenie.
17:1826)Uwagi od nr 96 do nr 106 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
17:3127)Uwaga nr 107 - Bez załącznika. - Brak możliwości rozstrzygnięcia ze względu na brak treści uwagi.
17:3328)Uwag i nr 108 i nr 109 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
17:3529)Uwagi nr 110 i nr 111- Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
17:3630)Uwaga nr 112 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
17:3731)Uwaga nr 113 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
17:3832)Uwaga nr 114 - Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 5P/U wnosi się o dopuszczenie na dz. nr 330, 331/1, 90/416 dodatkowo przeznaczenia przewidzianego na działkach sąsiednich jako teren funkcjonalny 2U tj.: 1) przeznaczenie podstawowe: tereny zabudowy usługowej; 2) przeznaczenie uzupełniające: urządzenia towarzyszące Jak również: A. W zakresie kształtowania zabudowy 1) wysokość zabudowy nie większa niż 30 m; B. W zakresie zagospodarowania terenu i kształtowania ładu przestrzennego obowiązuje: 1) intensywność zabudowy nie mniejsza niż 0,01 i nie większa niż 2,7;
17:4233)Uwaga nr 115 - Jako właściciel działki o nr ewid. 90/417; 90/411; wnoszę o uwzględnienie uwag, dotyczących części tekstowej oraz załącznika graficznego w zakresie jak poniżej: wnosi się o dopuszczenie na wyżej wymienionej nieruchomości dodatkowo jako przeznaczenia uzupełniającego: 1) tereny obiektów produkcyjnych, przemysłowych, składów i magazynów Dodatkowo: Wnosi się również o uwzględnienie w funkcji podstawowej: 1. Możliwość realizacji usług o charakterze metropolitarnym, 2. Możliwość realizacji usług edukacyjnych, szkoły przedszkola żłobki. 3. Możliwość realizacji usług medycznych, 4. Możliwość realizacji laboratoriów specjalistycznych, 5. Możliwość realizacji usług o charakterze hoteli, pensjonatów, akademików, domów opieki długoterminowej jako budynków zamieszkania zbiorowego. Wnosi się również o zmianę zapisów dotyczących intensywności zabudowy maksymalnie do 3,7 Wnosi się również o wskazanie że wyliczanie intensywności zabudowy dotyczy jedynie kondygnacji nadziemnych. Wnosi się również o wskazanie w jaki sposób należy obliczyć ilość miejsc postojowych przy budynkach zamieszkania zbiorowego, szpitalach usługach medycznych - proponujemy zapis 1 miejsce postojowe na 10 łóżek. Wnosi się również o zmianę załącznika graficznego w zakresie zmiany wyżej opisanych.
17:4634)Uwaga nr 116 - Uwagi do Projektu MPZP, dotyczące działki oznaczonej numerem geodezyjnym 321/12, obręb 121, oznaczonej symbolem 2P („Nieruchomość I") oraz działki o numerze geodezyjnym 371 w obrębie 121, oznaczonej symbolem 6P („Nieruchomość II"): 1. Postanowienie §9 pkt. 4) lit. a) Projektu Planu powinno zostać zmienione w następujący sposób: „4) obowiązuje zakaz lokalizowania obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami, z wyłączeniem: a) Terenów oznaczonych symbolami 10, 20, 2P, 6P, 10P," ewentualnie zmieniony w inny sposób tak, aby Nieruchomość I i Nieruchomość II byty wyłączone z ww. zakazu. 2.Postanowienie §9 pkt. 5) Projektu Planu powinno zostać zmienione w następujący sposób: „5) dopuszcza się rozbudowę i przebudowę istniejących w dniu wejścia w życie planu obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami w zakresie tego samego rodzaju przedsięwzięć;" 3.Postanowienia §20 Projektu MPZP, w zakresie obszarów oznaczonych na rysunku planu symbolami 2P i 6P, powinny zostać uzupełnione poprzez dodanie: „dopuszcza się lokalizację obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami pełniących podstawowe przeznaczenie terenu." "
17:4835)Uwaga nr 117 - W rozdziale 3 §9 pkt. 4 c), powinno wyraźnie znaleźć się sformułowanie, że pozostające w obiegu prawnym decyzje z zakresu ochrony środowiska pozostają aktualne w sytuacji, gdy nabywca nieruchomości kontynuuje działalność związaną z gospodarką odpadami w zakresie tego samego przedsięwzięcia, co jego poprzednik prawny, który w dniu wejścia w życie planu posiadał aktualną decyzję środowiskową.
17:4936)Uwaga nr 118 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
17:5637)Uwagi od nr 119 do nr 125 - Treść jak w uwadze nr 77 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
17:5738)Uwaga nr 126 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
18:2139)Uwagi od nr 127 do nr 152 -Treść jak w uwadze nr 77 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
18:2240)Uwaga nr 153 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
19:3741)Uwagi od nr 154 do nr 228 - Treść jak w uwadze nr 77 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
19:3742)Uwaga nr 229 - Wnioskuję o rozszerzenie możliwości zagospodarowania odpadów na teren 10P, IT i oznaczenie ich literą „O".
20:5043)Uwagi od nr 230 do 324 - Treść jak w uwadze nr 229 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
20:5344)Uwaga nr 325 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
20:5445)Uwaga nr 326 - Treść jak w uwadze nr 114 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
20:5646)Uwaga nr 327 - 1. Składowisko tzw. „Za Bzurą", teren oznaczony na rysunku planu jako IZ. Teren ten powinien być oznaczony jako skażony ekologicznie przeznaczony do zabezpieczenia i rekultywacji, a nie jako terenu zielonego. 2. Teren oznaczony na rysunku plano jako 10P - Mieszkańcy apelują o całkowite wyłączenie tego terenu z jakiejkolwiek gospodarki odpadami. 3. Teren oznaczony na rysunku planu jako 8P – niezagospodarowane tereny z obszaru 8P muszą pozostać strefa leśną i stanowić strefę ochronną dla negatywnego oddziaływania skoncentrowanej tu działalności gospodarczej.
20:5647)Uwaga nr 328 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
20:5848)Uwaga nr 329 - 1. Wnoszę o uzupełnienie zapisów planu o określenie przeznaczenia terenu Z1 jako terenu koniecznej rekultywacji i wykorzystania go jako terenu zielonego, stanowiącego naturalną ochronę miasta. 2. Wnoszę o zmianę zapisów planu dla terenu oznaczonego w projekcie planu jako 10P i wykluczenie na tym terenie gospodarki odpadami. 3. Wnoszę o zmianę zapisów planu dla terenu oznaczonego w projekcie planu jako 1O i wykluczenie na tym terenie składowania odpadów stałych.
21:0049)Uwaga nr 330 - 1. Dla terenu 10P: a. w zakresie przeznaczenia terenu wnioskuję o całkowite wykreślenie możliwości lokalizowania na wskazanym terenie obiektów i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami. b. w zakresie ochrony środowiska wnioskuję o wykreślenie zapisów umożliwiających lokalizowanie przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko. c. wnioskuję również o wykreślenie zapisów dopuszczających zagospodarowanie terenów zgodnie z przepisami odrębnymi o składowiskach odpadów. 2. Wnoszę o aktualizację zapisów projektu dotyczącego terenu 1Z zgodnie ze stanem faktycznym. 3. Dla terenu 8P/U wnoszę o wykreślenie tego obszaru jako terenów obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz usług i jednoczesne przyłączenie go do obszarów o oznaczeniu 2KD-G tak jak miało to miejsce w poprzednim MPZP z roku 2018.
21:0150)Uwaga nr 331 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:0351)Uwagi nr 332 i nr 333 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:0452)Uwaga nr 334 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:0553)Uwaga nr 335 - Treść jak w uwadze nr 77 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:0654)Uwaga nr 336 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu..
21:0655)Uwaga nr 337 - Treść jak w uwadze nr 93 z II Wyłożenia do publicznego wglądu..
21:2056)Uwaga nr 338 - Uwaga nr 1 do oznaczenia terenu 1P/U – działki nr 290/1 (w tym §23 ust. 1 mpzp) Brak oznaczenia terenu symbolem „O" Składający uwagi proponuje by w całości projektu mpzp, w tym w części graficznej mpzp zmienić oznaczenie terenu 1P/U na 1 P/U/O. Składający uwagi proponuje także korektę części opisowej poprzez §23 ust. 2 pkt 1 brzmienia: 1) Przeznaczenie podstawowe: tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów, usług oraz wyłącznie dla terenu oznaczonego l/P/U/O gospodarki odpadami; Uwaga nr 2 do §9 pkt 4 projektu mpzp Brak możliwości realizacji inwestycji ze względu na zakaz lokalizowania obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami. Składający uwagi proponuje, by §9 pkt 4 otrzymał brzmienie: §9. Na obszarze objętym planem, w zakresie ochrony środowiska: (...) 4) obowiązuje zakaz lokalizowania obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami, z wyłączeniem: a) terenów oznaczonych symbolami: 10, 20, 10P, lP/U/O, lub b) przedsięwzięć, które posiadały w dniu wejścia w życie planu ostateczne i pozostające w obiegu prawnym decyzje na ich realizację z zakresu budownictwa, lub c) przedsięwzięć, które posiadały w dniu wejścia w życie planu ostateczne i pozostające w obiegu prawnym decyzje z zakresu ochrony środowiska. Uwaga nr 3 do §9 pkt 5 projektu mpzp Brak możliwości późniejszej rozbudowy obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami. Składający uwagi proponuje, by w projekcie mpzp dokonać (alternatywnie) następujących zmian: 1) Albo nadanie §23 ust. 5 pkt 1 następującej treści: 5. W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się: 1) na terenie oznaczonym symbolem 1 P/U/O, przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i przedsięwzięcia mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Dopuszcza się również późniejszą rozbudowę i przebudowę obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami; 2) albo lub nadanie §9 pkt 5 następującej treści: dopuszcza się rozbudowę i przebudowę obiektów budowlanych i instalacji związanych z gospodarowaniem odpadami istniejących w dniu wejścia w życie planu, a także powstałych w późniejszym okresie w ramach odstępstw, o których mowa w §9 pkt 4 lit. a-c; Uwaga nr 4 do §9 pkt 1 oraz §23 ust. 5 pkt 1 projektu mpzp Brak możliwości realizacji inwestycji stanowiących zakłady o zwiększonym ryzyku i zakładów o dużym ryzyku wystąpienie poważnej awarii przemysłowej Składający uwagi proponuje, by w projekcie mpzp §23 ust. 5 pkt 1 otrzymał następującą treść: 5. W zakresie ochrony środowiska dopuszcza się 1) na terenie oznaczonym symbolem 1P/U/0 przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i przedsięwzięcia mogące potencjalnie oddziaływać na środowisko; na terenie oznaczonym symbolem 1 P/U/O dopuszcza się także lokalizację zakładów o zwiększonym ryzyku i zakładów o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej określonych w przepisach odrębnych.
21:2057)Uwaga nr 339 - Treść jak w uwadze nr 329 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:2158)Uwaga nr 340 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:2259)Uwaga nr 341 - Zgłaszam sprzeciw do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów BORUTY działka 10P oraz 1P/U w zakresie działalności związanej z gospodarowaniem odpadami w tym spalarni odpadów.
21:2360)Uwaga nr 342 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:2461)Uwaga nr 343 - Treść jak w uwadze nr 93 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:2762)Uwaga nr 344 - Treść jak w uwadze nr 77 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:2963)Uwaga nr 345 - Treść jak w uwadze nr 327 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:3864)Uwagi od nr 346 do nr 355 - Treść jak w uwadze nr 77 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:4165)Uwagi nr 356 i 357 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:4266)Uwaga nr 358 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:4367)Uwagi nr 359 i nr 360 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:4768)Uwagi od nr 361 do nr 364 - Treść jak w uwadze nr 73 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:4869)Uwaga nr 365 - Treść jak w uwadze nr 327 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:4970)Uwaga nr 366 - Dla terenu 10P wyłączenie jakiejkolwiek gospodarki odpadami oraz składowania odpadów komunalnych.
21:4971)Uwaga nr 367 - Treść jak w uwadze nr 77 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:5072)Uwaga nr 368 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:5673)Uwaga nr 369 - 1) wnosimy o usuniecie oznaczenia 2ZL (ZL to las) wraz z kolorem zielonym z załącznika graficznego projektu tego planu oraz wnosimy o usunięcie na działce gruntu nr 283/6 12 metrów nieprzekraczalnej linii zabudowy i wpisanie prawidłowej 6 metrów nieprzekraczalnej linii zabudowy od ulic stykających się z terenem dziatki nr 256/1. 2)wnosimy w §3 ust. 2 pkt.1 i pkt.2 projektu planu, dopisać słowo: napowietrzne, - także dlatego, że napowietrzne linie średniego i wysokiego napięcia są wykazane na załączniku graficznym ww. planu 3)wnosimy w §16 ust.2 projektu planu dopisać treść: oraz przebudowy - co będzie dotyczyć przebudowy w linię lub linie kablowe ziemne istniejących sieci na terenie wskazanym załącznikiem graficznym projektu planu, będących napowietrznymi liniami wysokiego i średniego napięcia, wskazanymi załącznikiem graficznym projektu planu. 4)wnosimy do §16 ust. 2 projektu planu dopisać pkt.1) o treści: w przypadku przebudowy w linię kablową ziemną istniejącej lub istniejących sieci na terenie projektu planu, będących napowietrznymi liniami wysokiego i średniego napięcia wskazanymi załącznikiem graficznym projektu planu, wystąpi zlikwidowanie strefy ochronnej linii elektroenergetycznej wskazanej w §19 ust.1 planu zagospodarowania przestrzennego. 5)wnosimy w treści LEGENDA załącznika graficznego projektu planu „granica strefy ochronnej linii elektroenergetycznych" dopisać słowo: napowietrznych - także dlatego, że napowietrzne linie średniego i wysokiego napięcia są wykazane na załączniku graficznym projektu planu 6)wnosimy z §16 ust.3 pkt.3). projektu ww. planu usunąć treść: składów i magazynów. 7)wnosimy w §16 ust.4 pkt.l). projektu ww. planu po słowie „ruchu" dopisać: oraz na terenach składów i magazynów - co będzie skutkować treścią: na terenach dróg publicznych, w strefach zamieszkania i w strefach ruchu oraz na terenach składów i magazynów obowiązują w ilości zgodnej z przepisami odrębnymi. Lub wnosimy w §16 ust. 3 dodać pkt.4) o treści: „na terenach składów i magazynów jedno miejsce parkingowe na jedną osobę zatrudnioną" - ponieważ w magazynach i składach praca odbywa się na cztery zmiany oraz ponadto teren wnioskodawcy znajduję się w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej i blisko centrum Miasta Zgierza, co będzie skutkować dojazdem komunikacja miejską lub dojściem pieszym znacznej części pracowników planowanych na tym terenie wnioskodawcy. 9)wnosimy zmienić treść §20 ust. 4 pkt.1) projektu planu dotyczącą terenu 7P, na treść: intensywność zabudowy nie mniejsza niż 0,01 i nie większa niż 1,6-t.j. na zgodną z §24 ust. 4 pkt. 1) projektu planu dotyczącą terenu 7PU, 10) wnosimy usunąć z załącznika graficznego do projektu planu nie czynną sieć ciepłowniczą usytuowaną m.in. na działce gruntu nr 282/3 i nr 282/4 obręb 121 Zgierz teren 7P i 7PU, 11) wnosimy usunąć z załącznika graficznego do projektu planu nie czynną sieć ciepłowniczą usytuowaną m.in. na działce gruntu nr 279/1, nr 280/1, nr 275/4 i nr 275/3 obręb 121 Zgierz teren 7P i 7PU, 12) wnosimy o zmianę treści §4 projektu planu przez wykreślenie treści: stawki procentowej 30% i wpisanie stawki procentowej 10%
21:5974)Uwaga nr 370 - Treść jak w uwadze nr 327 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
21:5975)Uwaga nr 371 - Brak załącznika. - Brak możliwości rozstrzygnięcia ze względu na brak treści uwagi.
22:0076)Uwaga nr 372 - Treść jak w uwadze nr 5 z II Wyłożenia do publicznego wglądu.
22:044. Zapytania i wolne wnioski.
22:055. Zamknięcie obrad sesji.
pokaż cały porządek obrad