REKLAMA

Aktualności samorządowe

z serwisu Infosamorzad.pl
239Ostatni odjazd
wczoraj, godz. 09:10
30 listopada zakończy się ostatni sezon działania Poznańskiego Roweru Miejskiego. Po blisko 11 latach system zostanie zlikwidowany. Pieniądze, które miasto przeznaczało na jego utrzymanie, mają wspomóc rozwój infrastruktury rowerowej.
77Pociągi zakupione ze środków unijnych wyjadą na trasy w województwie kujawsko-pomorskim
wczoraj, godz. 09:06
Nowe pociągi zakupione przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wyruszą na trasy w całym regionie. Pięć nowoczesnych zespołów trakcyjnych kosztowało ......
69630 mln zł dla gminnych, uczniowskich i ludowych klubów sportowych
24 listopada, godz. 09:36
Do 7 grudnia br. potrwa nabór wniosków o dofinansowanie na realizację w 2023 roku programu ministerstwa sportu „Sport dla Wszystkich”. Do rozdysponowania jest 30 mln zł.
809Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów
23 listopada, godz. 12:20
Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę, która wydłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych.
413Rusza nabór wniosków na zajęcia sportowe dla uczniów; w puli 25 mln zł
22 listopada, godz. 10:07
Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie nauki pływania oraz zajęć z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych. Do rozdysponowania jest 25 mln zł.
381Projekt budowy Centralnego Rejestru Wyborców trafił do Sejmu
21 listopada, godz. 15:42
Do Sejmu trafił rządowy projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego, który zakłada stworzenie Centralnego Rejestru Wyborców.
687Ostatnie dni by zadbać o tańszą energię dla gminy
18 listopada, godz. 09:37
Aby korzystać z energii elektrycznej w cenie 785 zł/MWh, jednostki samorządu terytorialnego, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej, w nieprzekraczalnym terminie do
534Rady seniorów także w powiatach i województwach
16 listopada, godz. 12:27
Umożliwienie tworzenia rad seniorów także na poziomie samorządu powiatowego i województwa oraz wprowadzenie obowiązku powołania rady po spełnieniu określonych wymogów formalnych – przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS
374Deklaracja współpracy miast Polski i Ukrainy
13 listopada, godz. 20:56
W Kijowie dokument podpisali: w imieniu Unii Metropolii Polskich Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska, a w imieniu Związku Miast Ukraińskich – Witalij Kliczko, mer Kijowa.
356Głogów kupuje elektryczne autobusy - prezydent podpisał umowę
10 listopada, godz. 10:16
Głogów otrzymał środki na zakup 5 sztuk autobusów elektrycznych oraz na przygotowanie infrastruktury energetycznej i trafostacji przy zajezdni oraz na budowę stacjonarnej, jednostanowiskowej stacji szybkiego ładowania autobusów pantografowej odwróconej.
278W noweli Prawa oświatowego nie ma tych uprawnień kuratorów, które budziły największe wątpliwości
10 listopada, godz. 10:06
W uchwalonej w ubiegłym tygodniu przez Sejm nowelizacji Prawa oświatowego, nie ma części uprawnień kuratorów, które budziły największe wątpliwości, na przykład wpływania na powoływanie dyrektorów
849Do 8 listopada, do północy gminy mają czas na publikację w BIP informacji o sprzedaży węgla
7 listopada, godz. 09:24
Do 8 listopada, do północy, gmina zamieszcza w swoim BIP informację, że zamierza kupić węgiel dla gospodarstw domowych – informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.
1502Czy radni powinni odpowiadać za niewykonywanie obowiązków?
3 listopada, godz. 09:11
Ustawy samorządowe powinny zostać uzupełnione o możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności radnych, którzy nie wywiązują się z obowiązku utrzymywania więzi z mieszkańcami - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich.
422MEiN planuje podział subwencji oświatowej na 2023 r.
3 listopada, godz. 09:07
6947 zł – tyle ma wynieść w przyszłym roku tzw. finansowy standard A subwencji oświatowej. Przy podziale mniej zamożne samorządy prowadzące małe szkoły będą mogły liczyć na większe wsparcie.
745Na pomoc
27 października, godz. 08:45
Opaska bezpieczeństwa to sprawdzona propozycja dla seniora. W sytuacji kryzysowej jej posiadacz może wysłać prośbę o pomoc do służb ratowniczych. Urządzenie przypomni o porze wzięcia leków.
1348W Senacie o ustawie węglowej, m.in. o roli radnych
24 października, godz. 22:50
Zwolnienie wójtów z odpowiedzialności karnej za działania związane ze sprzedażą węgla czy skreślenie przepisu o roli rad gmin – m.in. takie propozycje poprawek do ustawy węglowej zgłosili w Senacie przedstawiciele strony samorządowej.
794Burmistrz Gniewa: wiele gmin prosi nas o radę, jak zorganizować sprzedaż węgla
23 października, godz. 16:19
Wiele gmin dzwoni do nas z pytaniami o to, jak zorganizować i realizować sprzedaż węgla dla mieszkańców – powiedział Serwisowi Samorządowemu PAP Maciej Czarnecki, burmistrz miasta i gminy Gniew.
954Sejm uchwalił ustawę węglową; preferencyjny zakup węgla krok po kroku
21 października, godz. 12:56
Sejm uchwalił ustawę, na mocy której gminy będą sprzedawały węgiel po preferencyjnych cenach. Omawiamy preferencyjny zakup węgla krok po kroku.
1129Urzędnicy samorządowi mają oszczędzać energię
16 października, godz. 21:30
Samorządowcy szukają oszczędności nie tylko w gminnych obiektach, lecz również w podległych sobie urzędach - przykręcają grzejniki w biurach, oddelegowują na pracę zdalną, zmniejszają oświetlenie.
622Nowy prezydent Rudy Śląskiej objął urząd
13 października, godz. 11:12
Podczas uroczystej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył Michał Pierończyk, nowy prezydent Rudy Śląskiej.
Więcej aktualności samorządowych

Najnowsze transmisje z Sesji Rady